Regularne wstawianie postów na FB było głównym celem przedsięwzięcia do momentu wymyślenia eventu. 13.02.18 w Szkole Głównej Handlowej odbyło się wydarzenie Młodzi Polscy Ekonomiści. Było to największe wydarzenie młodzieżowe roku w Polsce obejmujące tematy giełdy oraz start-upów.
Poniżej zdajemy sprawozdanie z tego jak wszystko wyglądało, życzymy miłej lektury.
9:30 – W sali pojawili się pierwsi beneficjenci. Zostali oni sprawnie zarejestrowani, otrzymali smycze wraz z identyfikatorami i zajęli miejsca.
9:55 – Event czas zacząć! Rozpoczyna się on krótkim przemówieniem organizatorów. Już po chwili na scenę wszedł pierwszy mówca.
10:00 – Uczestnicy jako pierwszego usłyszeli Macieja Wielocha, członka zarządu AINOT i doktora nauk ekonomicznych SGH. Opowiedział on o tym jak inwestorzy patrzą na start-upy, powiedział jak uzyskać pieniądze od potencjalnych sponsorów i zapoznał gości z etapami inwestowania.
10:35 – Na środek wyszedł Michał Wrzesiński, doktor nauk ekonomicznych na SGH, jeden z założycieli domu maklerskiego Navigator. Przybliżył on uczestnikom tematykę giełdy, z czym się ją je i podał przykłady jak zachowywać się w określonych sytuacjach na giełdzie. 36% beneficjentów stwierdziło, że była to najlepsza prelekcja tego dnia.
11:10 – Po małej zmianie w agendzie na scenę zaproszono Maurycego Kuhna, założyciela znanych spółek takich jak Expander – expert finansowy oraz Open Finance. Posiadając ogromne doświadczenie w prowadzeniu biznesu podczas swojej prelekcji mówił o tym, jakie decyzje podjęte w życiu były korzystne, a które mniej. Podpowiedział też jaka ścieżka w życiu jest bardzo dobra.
12:00 – Równo w południe głos zabrał Adam Maćkowiak, analityk rynków finansowych w Biurze Maklerskim BGŻ BNP Paribas. Podczas swoich 30 minut wytłumaczył prostym językiem jak zarobić na giełdzie. Przybliżył terminy specyficzne dla giełdy takie jak dywidenda, rodzaje analiz indeksu i wiele innych. Czego warto się uczyć, by zostać skutecznym analitykiem? – na to też pojawiła się odpowiedź.
12:35 – Swoją prezentację rozpoczął Radosław Jeż, prezes firmy Skilltelligence. Już na starcie zachęcił on publiczność do współpracy wyznaczając specjalne zadanie w aplikacji BuzzBee. Praktyki związane z zakładaniem start-upy były tematem jego prelekcji, która zauważalnie spodobała się słuchającym.
13:20 – Czy o kimś zapomnieliśmy? Ahh tak! Wybiła 13:20, uczestnicy wyczekiwali ostatniego mówcy, a tak naprawdę mówców – Ady Racławskiej, Iwa Wrzesińskiego oraz Macieja Litewskiego. Uczniowie GJB, twórcy Młodych Polskich Ekonomistów. Jak można się było spodziewać nie rozpoczęli oni nawet naukowego bełkotu, zdecydowali się na zagranie w Kahoot z widownią.
13:50 – Kończąc swoją prelekcję organizatorzy podziękowali za przybycie, pomoc i zamknęli wydarzenie.