Wspaniała inicjatywa!! Takich ludzi właśnie nam potrzeba!! Było cudownie! Do zobaczenia za rok! – słowa mówią same za siebie – MPE 2020 to największa konferencja młodzieżowa roku w Polsce, oceniona przez uczestników na 9.1/10. Dziękujemy!

31 stycznia w Szkole Głównej Handlowej odbyła się kolejna, już trzecia, edycja konferencji Młodych Polskich Ekonomistów. Wzięło w niej udział ponad 200 młodych uczestników z całej Polski. Wydarzenie to było zorganizowane w całości przez pięciu ambitnych uczniów warszawskich liceów – Macieja Litewskiego, Iwa Wrzesińskiego, Macieja Saję, Feliksa Wielkopolana i Simona Fonganga.

               Konferencję otworzyła Prodziekan Studium Licencjackiego SGHPani Olga Mikołajczyk. Następnie uczestnicy wysłuchali sześciu ambitnych prelekcji od ekspertów ze swoich dziedzin:

Pan Marek Dietl, Prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, opowiedział uczestnikom konferencji o historii giełdy, a także pokazał jakie wyzwania stoją przed nią w najbliższej przyszłości;

Pan Marcin Wojtysiak-Kotlarski, profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej, który występował już po raz drugi na konferencji Młodych Polskich Ekonomistów, przybliżył uczestnikom realia Doliny Krzemowej i wielkiego biznesu;

Pan Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju, opowiedział uczestnikom o wyzwaniach, przed jakimi stoi Polska w najbliższych latach. W bardzo przystępny sposób wskazał młodzieży elementy, na które trzeba zwracać uwagę, by gospodarka rozwijała się;

Pan Łukasz Pietrzak, Consumer & Brand Managing Lead w Google Polska, opisał, jakie kompetencje będą potrzebne w przyszłości na rynku pracy oraz wskazał, jakie są różnice w rozwoju miedzy Polską, a „Cyfrowymi Liderami”. Po jego wystąpieniu pojawiło się wiele pytań, na które Pan Łukasz bardzo chętnie odpowiedział;

Pan Mariusz StaniszewskiPrezes Zarządu Noble Funds, który również występował na konferencji Młodych Polskich Ekonomistów po raz drugi, pokazał uczestnikom jakie czynniki składają się na Produkt Krajowy Brutto. Pokazał on też dlaczego niektóre programy socjalne mogą być niebezpieczne dla rozwoju państw. Te sprawy mogą się wydawać dla niektórych nieciekawe, ale organizatorzy gwarantują, że wypowiedziane przez Prezesa na pewno zaciekawią. Drugi rok z rzędu Pan Mariusz Staniszewski wygrał w kategorii najlepszego prelegenta wydarzenia.

Ostatnią prelekcję poprowadził zespół Młodych Polskich Ekonomistów. Przybliżyli oni uczestnikom świat aktywności społecznej i pokazali, jakie czynniki składają się na dobry projekt. Porównali projekty społeczne do puzzli, co okazało się świetną przenośnią.

Podczas konferencji miał miejsce interaktywny quiz, z pytaniami dotyczącymi zarówno prelekcji, jak i postów, które pojawiają się co sobotę na stronie Facebook Młodych Polskich Ekonomistów. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Na koniec organizatorzy przekazali jednej z uczestniczek wygraną w licytacji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zrobili pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami i ogłosili MPExit.