15 lutego w Szkole Głównej Handlowej odbyła się największa konferencja młodzieżowa, poświęcona tematyce stricte ekonomicznej, w Polsce. ‘Młodzi Polscy Ekonomiści 2019’ to wydarzenie zorganizowane przez czwórkę ambitnych uczniów Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej – Adę Racławską, Macieja Litewskiego, Macieja Saję i Iwa Wrzesińskiego.

Poza młodzieżą nie tylko z warszawskich placówek, ale też z całej Polski, w wydarzeniu wzięli udział też wybitni przedstawiciele biznesu. Podczas wydarzenia mówili:

  • Marcin Wojtysiak-KotlarskiProfesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej. Opowiedział on o tym kim jest prawdziwy człowiek przedsiębiorczy. Zdaniem uczestników był to drugi najlepszy prelegent tego dnia.
  • Maria GłowackaAdmissions Tutor w Akademeia High School. Pani Maria przybliżyła uczestnikom kwestię rekrutacji do szkół, zarówno liceów jak i wyższych, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
  • Weronika MatykaPrzewodnicząca IV kadencji Młodzieżowej Rady Warszawy. Od Weroniki uczestnicy dowiedzieli się z czym wiąże się aktywność społeczna. Pokazała też ona, że nie potrzeba lat doświadczeń, by robić wielkie rzeczy.
  • Jacek Łęgiewicz + Tadeusz ChełkowskiPublic Affairs Director Samsung i Chief Economist Patronite. Czwarta prelekcja miała formę panelu dyskusyjnego, podczas którego jeden z organizatorów zadawał specjalistom pytania na temat ekonomii społeczności cyfrowych. Padły też liczne pytania od zaciekawionych uczestników.
  • Mariusz StaniszewskiPrezes Zarządu Noble Funds. Wystąpienie Pana Mariusza okazało się strzałem w dziesiątkę – prawie co drugi uczestnik stwierdził, że to właśnie ono było najlepsze podczas konferencji. Mariusz Staniszewski w bardzo przystępny sposób przekazał beneficjentom wiedzę na temat inwestowania na giełdzie.
  • Ekipa MPE – na koniec zabrali głos organizatorzy. Opowiedzieli o tym, z czym wiąże się tworzenie takich inicjatyw i pokazali jak organizacja wyglądała u nich. Po swojej prelekcji podziękowali wszystkim za przybycie i zamknęli konferencję.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 200 młodych, ambitnych nastolatków z całej Polski. Dziękujemy za ten rok!