Wszystko zaczęło się z początkiem września 2017, kiedy założyciele strony Młodzi Polscy Ekonomiści zaczęli pracować nad projektem. Nad projektem, który początkowo miał dosyć mały zakres, lecz z czasem zaczął się powiększać o nowe pomysły.

   Regularne wstawianie postów na FB było głównym celem przedsięwzięcia do momentu wymyślenia eventu. 13.02.18 w Szkole Głównej Handlowej odbyło się wydarzenie Młodzi Polscy Ekonomiści. Było to największe wydarzenie młodzieżowe roku w Polsce obejmujące tematy giełdy oraz start-upów.

   Poniżej zdajemy sprawozdanie z tego wydarzenia, życzymy miłej lektury.

   9:55 – Event czas zacząć! Rozpoczyna się on krótkim przemówieniem organizatorów. Już po chwili na scenę wszedł pierwszy mówca.

   10:00 – Uczestnicy jako pierwszego usłyszeli Macieja Wielocha, członka zarządu AINOT i doktora nauk ekonomicznych SGH. Opowiedział on o tym jak inwestorzy patrzą na start-upy, powiedział jak uzyskać pieniądze od potencjalnych sponsorów i zapoznał gości z etapami inwestowania.

   10:35 – Na środek wyszedł Michał Wrzesiński, doktor nauk ekonomicznych na SGH, jeden z założycieli domu maklerskiego Navigator. Przybliżył on uczestnikom tematykę giełdy, z czym się ją je i podał przykłady jak zachowywać się w określonych sytuacjach na giełdzie. 36% beneficjentów stwierdziło, że była to najlepsza prelekcja tego dnia.

   11:10 – Na scenę zaproszono Maurycego Kuhna, założyciela znanych spółek takich jak Expander – expert finansowy oraz Open Finance. Posiadając ogromne doświadczenie w prowadzeniu biznesu podczas swojej prelekcji mówił o tym, jakie decyzje podjęte w życiu były korzystne, a które mniej. Podpowiedział też jaka ścieżka w życiu jest bardzo dobra.

   12:00 – Równo w południe głos zabrał Adam Maćkowiak, analityk rynków finansowych w Biurze Maklerskim BGŻ BNP Paribas. Podczas swoich 30 minut wytłumaczył prostym językiem jak zarobić na giełdzie. Przybliżył terminy specyficzne dla giełdy takie jak dywidenda, rodzaje analiz indeksu i wiele innych. Czego warto się uczyć, by zostać skutecznym analitykiem? – na to też pojawiła się odpowiedź.

   12:35 – Swoją prezentację rozpoczął Radosław Jeż, prezes firmy Skilltelligence. Już na starcie zachęcił on publiczność do współpracy wyznaczając specjalne zadanie w aplikacji BuzzBee. Praktyki związane z zakładaniem start-upy były tematem jego prelekcji, która zauważalnie spodobała się słuchającym.

   13:20 – Czy o kimś zapomnieliśmy? Ahh tak! Wybiła 13:20, uczestnicy wyczekiwali ostatniego mówcy, a tak naprawdę mówców – Ady Racławskiej, Iwa Wrzesińskiego oraz Macieja Litewskiego. Uczniowie GJB, twórcy Młodych Polskich Ekonomistów. Jak można się było spodziewać nie rozpoczęli oni nawet naukowego bełkotu, zdecydowali się na luźną, prostą prelekcję oraz zagranie w Kahoot z widownią.

   13:50 – Kończąc swoją prelekcję organizatorzy podziękowali za przybycie, pomoc i zamknęli wydarzenie.