lehmann

Znamy wiele takich osób, które aż ciągnie do działania i nie chciałyby chodzić do szkoły, a zacząć pracować. Już dzisiaj chciałyby one zarabiać pieniądze i skupić się na czymś, co na prawdę je pasjonuje. W tym tekście przeczytacie o osobie, która w bardzo młodym wieku pracować już nie musi i najpewniej jej nie znacie.

Kevin David Lehmann to najmłodszy miliarder i najprawdopodobniej najbogatszy osiemnastolatek na świecie. Kevin jest teraz właścicielem wielkiej sieci drogerii DM Markt. Wszedł w posiadanie majątku o wartości 3,3 miliarda dolarów po odziedziczeniu akcji tego giganta kosmetycznego po swoim ojcu. Firma funkcjonuje już od 1974 roku, posiada około dwóch tysięcy sklepów oraz zatrudnia +/-41 tys. pracowników.

Z pewnością na młodzieńcu spoczywa teraz duża odpowiedzialność, jednak magazyn Forbes wyjawia, iż ani Kevin, ani jego ojciec nie są aktualnie mocno zaangażowani w funkcjonowanie firmy. Jest też kilkoro innych młodych miliarderów, m.in. Wang Zelong (24 lata) z majątkiem wartym 1,5 mld dolarów. Kolejne w tym zestawieniu są siostry – Katharina i Alexandra Andersen – właścicielki Ferd Holding Company – z majątkiem o łącznej wartości 2,4 mld.

W Polsce najmłodszym milionerem jest Edgar Łukasiewicz z majątkiem wynoszącym ponad 0,5 mld zł. Kapitał odziedziczony po ojcu został zgromadzony po sprzedaży Eurobanku i Lukas Banku – oba zostały stworzone właśnie przez niego.

Feliks Wielkopolan, 7 kwietnia 2021