Automatyzacja

Czy roboty zastąpią ludzi?🤔 Jeżeli tak – kiedy to nastąpi? Jakie zawody są w strefie zagrożenia?

➡️🧐Już od lat 90–tych szukamy odpowiedzi na te trudne pytania. Niezliczone eksperymenty i doświadczenia pozwalają nam coraz bardziej zagłębić się w świat robotyki ⚙️ oraz sztucznej inteligencji.

➡️♟️A wszystko rozpoczęło się w roku 1996 kiedy to najlepszy szachista na świecie przegrał długi i ciężki pojedynek z… maszyną. Oprogramowanie o nazwie Deep Blue – stworzone w zaledwie parę lat – okazało się lepsze od wieloletniego mistrza królewskiej gry.👑 W obecnych czasach przykładów pokazujących, iż roboty pracują szybciej, wydajniej oraz, co najważniejsze, mniejszym kosztem,💵 mamy mnóstwo. Fabryki samochodowe,🚗 gospodarstwa domowe,🏠 ogólnie pojmowany przemysł 🏭 czy nawet drogi publiczne – to wszystko skupiska idealnie zaprogramowanych i skrupulatnie wykonujących swą pracę robotów. Ale czy na pewno posiadają one takie zdolności, by móc w przyszłości w 100% zastąpić człowieka? Czy psychiatra, chirurg, marketing manager, analityk systemów komputerowych mogą zostać zastąpieni przez mechanizm składający się ze stali, jednostki obliczeniowej i kilku kabli❓ Otóż, według raportów uniwersytetów w Oksfordzie i Yale – TAK!😎 Możemy w nich przeczytać, iż w 2024 nie będą już potrzebni tłumacze, a za 45 lat roboty wykonają wszystkie zadania, które dziś wykonują ludzie.🧠 Z kolei polscy eksperci Personnel Service twierdzą, że już dziś powinniśmy przygotowywać się do zrobotyzowanej rzeczywistości.

➡️❌Z drugiej zaś strony Andra Keay, dyrektor zarządzający w Silicon Valley Robotics, dementuje postawioną przez Oksford oraz Yale tezę. Oświadcza, że informacje podawane przez uniwersytety są nieprawdziwe oraz wynikają ze źle przeprowadzonych badań.

➡️🎨Kolejnym przykładem obalającym tezę, iż roboty zastąpią ludzi są wszelkie zawody twórcze przez nas wykonywane, którym roboty na czas obecny nie są w stanie podołać. Również w przypadku ataku cybernetycznego, gdy wszelkie systemy zostają sparaliżowane niezbędna jest reakcja oraz pomoc człowieka.👨

➡️🤖Tak więc zdania są podzielone, a ostateczne wnioski pozostawiamy Wam!
Napiszcie w komentarzach, czy według Was roboty zastąpią ludzi.✍️ Polecamy także zajrzeć na stronę, która pokaże jakie są szanse na to, że roboty przejmą dany zawód – https://willrobotstakemyjob.com/

PS. link wskazuje na to, że szansa na automatyzację ekonomistów wynosi 36%.😨