covid

Spółka Jujubee notowana na polskiej giełdzie NewConnect ogłosiła pracę nad grą strategiczną o nazwie “COVID: TheOutbreak”. Epidemia koronawirusa będzie miała swoje pierwsze odwzorowanie w świecie cyfrowym! Celem gry będzie opanowanie epidemii koronawirusa przez zarządzaną przez nas Globalną Organizację Zdrowia. Będziemy musieli sobie poradzić z realnymi problemami takimi jak niskie morale ludności, braki sprzętu medycznego lub nieposłuszne społeczeństwo.

Już 29 maja br. będziemy mogli pobrać ją z popularnej platformy Steam w cenie 14 dolarów (około 55 zł). Autorzy nie wykluczają, że tytuł pojawi się także na innych platformach sprzętowych, nie tylko na komputer. Tuż po ogłoszeniu daty premiery gry akcje spółki Jujubee skoczyły aż o 20%! Pamiętacie, co działo się z CD Projekt, kiedy ogłosił Cyberpunka 2077? Sprawa wyglądała bardzo podobnie. Obecnie akcję spółki możemy kupić za 8.4 złotych.

Twórcy zapewniają, że oprócz rozrywki gra będzie też materiałem dydaktycznym, uczącym nas jak działają wirusy i jak z nimi walczyć. Co istotne, część przychodów z gry będzie przekazana na działania charytatywne do walki z koronawirusem.

My już czekamy z niecierpliwością, by zagrać w nowy tytuł. Chcielibyśmy nie tylko dzielić się swoimi rozwiązaniami na powstrzymanie epidemii, ale nareszcie je urealnić. A Wy? Dajcie znać w komentarzach.